Obličejová jóga a její „vedlejší“ účinky

Už jste slyšeli o obličejové józe? A co si o procvičování svalů na tváři myslíte? Jde o další výmysl doby nebo fungující koncept? Nebo jste už některé cviky vyzkoušeli? A pro koho má vlastně tento druh jógy smysl – pro mladé nebo i starší?

Pojďte se tomu se mnou podívat trochu na zoubek.

Co to tu tedy máme za novinku

Asi před rokem a půl na mě začaly na internetu vyskakovat reklamy na obličejovou jógu. Jógu pro mě do té doby zcela neznámou. A to jsem měla za to, že o józe už něco vím. Vyvolávalo to ve mě dost smíšené pocity a hodně otázek… Co to vůbec je? Nebo – to jsem vážně už tak stará a strhaná, že i Dr. Google už se na to nemůže dívat a upozorňuje mě, že je na čase se sebou něco dělat? A vůbec – je tohle cvičení jen pro mladé nebo má smysl cvičit i v pokročilém věku

Obličejová jóga a já

O něco později jsem měla možnost si nějaké cviky vyzkoušet a musím říct, že mě to poměrně bavilo. Byla to taková ta návyková zábava, kdy jsem se ráno už těšila až si po umytí zubů a obličeje zase rozveselím den a trochu se na sebe zaksichtím do zrcadla. Tou dobou mi děti v noci moc nespaly a já tak byla po ránu spíš ospalá než veselá máma, ale můj nový ranní rituál to dokázal změnit. Byl to takový pozitivní náboj do nového dne. A já si nakonec i po probdělé noci přišla po ranním cvičení krásně svěží. A to ani nemluvím o úžasném relaxu při masážích, které jsem si naordinovala na večery. Tento způsob rán a večerů se mi prostě vryl pod kůži.

Vedlejší účinky

Co můžete od obličejové jógy čekat? Kromě toho, že pravidelné cvičení má pozitivní dopad na psychiku, má obličejová jóga i další “vedlejší” účinky. Pomyslný vrchol žebříčku je pro mnohé ženy fakt, že jde o přirozený způsob, jak zpomalit dopady stárnutí. Tedy jak oddálit tvorbu vrásek, nebo jak ty vzniklé zjemnit, napnout pokožku a jak jí krásně rozjasnit. Je to také způsob, jak přirozeně nastartovat tvorbu kolagenu a elastinu.

Dobrá zpráva je, že praxe obličejové jógy má smysl pro všechny věkové kategorie. Pro ty mladší je takové cvičení samozřejmě skvělá prevence a způsob jak si co nejdéle udržet svěží a mladistvou tvář. Ale ani ženy ve zralém věku nemusejí zoufat, protože si mohou krásně oživit pleť, zjemnit vrásky a přirozeně nastartovat regenerační procesy. Pravidelné cvičení také pomáhá s pigmentovými skvrnami, ucpanými póry a je i prevencí praskajících žilek. A hlavně, to že si zacvičíte, ať už je vám 25 nebo 50 let, znamená, že jste si dopřáli čas pro sebe a také své zdraví.

Obličejová jóga má totiž také velmi pozitivní zdravotní dopad. Tím, že probereme k životu svůj obličej, v něm rozhýbeme i lymfu. Podpoříme tak správnou funkci lymfatického systému, který filtruje a odvádí škodlivé látky z těla. Při správném a pravidelném cvičení jsme také nuceni zlepšit celkové držení těla, protože jinak ani obličejová jóga nebude fungovat. Je to ale také ideální pomocník v případech vyskakující sanice, rozhýbání svalů ve tváři po ochrnutí a nebo po operaci čelisti.

A jako poslední bonus určitě stojí za zmínku i finanční stránka věci. Protože když už je někdo natolik nespokojen s projevy stárnutí ve tváři, že zvažuje pomoc estetických lékařů (ať už ve formě botulotoxinu nebo operace), je mu určitě jasné, že nepůjde o laciné hobby. Nemluvě o nejasných výsledcích. Takže, myslí-li to někdo vážně vážně, určitě má skvělou motivaci pravidelně si zadarmo a bez rizika zacvičit 😉

Jistě, výsledky neuvidíte tak rychle jako při lékařském zákroku a někdy budete muset dokonce počkat i pár měsíců. Ale ani po jedné návštěvě fitka z vás nebude vyrýsovaný svalovec. A co bude vidět hned, je krásně rozprouděná a rozzářená pleť a skvělý pocit, že jste pro sebe něco udělali. Že svou krásu a pocit pohody máte ve svých rukách. Kdykoliv k dispozici 😉

Moje cesta

Obličejová jóga mě strhla natolik, že jsem si udělala lektorský kurz. Vidím v ní totiž nejen další způsob jak  pečovat o své tělo, ale i o svou duševní pohodu. Je to čas pro sebe, který všichni potřebujeme, abychom mohli dobře fungovat. 

V mém případě je čas vyhrazený jen pro mě nedostatkové zboží (maminky jistě vědí 😉 ), ale o to víc vnímám, jak je důležitý. Protože když si přes den najdu chvíli, kterou věnuji sobě, jsem spokojenější a také mám mnohem víc energie a úsměvů pro ostatní. 

A protože mi obličejová jóga tak krásně pomáhá, beru ji i jako něco, co bych ráda sdílela s ostatními. Jestli budete mít chuť dozvědět se víc a vyzkoušet si obličejovou jógu na vlastní tvář, ráda vás provedu … 🙂

S láskou,

Katka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *