Můj příběh

Ahoj, jmenuji se Kateřina Brühlová

Jsem spokojenou mámou dvou malých dětí a lektorkou obličejové jógy.

Baví mě naslouchat si, pečovat o sebe a rozmazlovat se. Věnuji si čas pro sebe, protože dnes už vím, že je to dobrá investice pro mou fyzickou a psychickou pohodu. Investice, která se mi násobně vrátí a bude mít v důsledku dopad i na lidi v mém okolí.

Mám ráda pohyb, který jsme se snažila vždy zapojit do svého života – dnes je to především jóga a lezení. Baví mě cestování, které s dětmi nabylo nového obohacujícího rozměru. Ráda zkouším nové věci a užívám si krás života.

Miluji dobré jídlo a dnes si ho také umím užít. Baví mě připravovat si zdravější verze a vyrábět různé domácí delikatesy, tak abych je mohla nabízet i svým dětem. Nic si neodpírám, ba ani dobré víno nebo čokoládu, protože s vyváženým jídelníčkem nemusím. Výživa se prostě stala mým koníčkem.

Dospěla jsem do stádia, kdy jsem vděčná za vše co mám a mám se ráda taková jaká jsem. A stojím si za to, abych o sebe pečovala.

K tomuto však vedla dlouhá cesta..

Když jsem byla náctiletá chtěla jsem být „dokonalá“ a samozřejmě „oblíbená“. Chtěla jsem se všem zavděčit, aby mě měli rádi a to kolikrát na svůj úkor.

Co se jídla týče, jak se tak mezi námi děvčaty nosilo, zkoušela jsem různé diety. A úspěšně. Jednu dobu jsem totiž zhubla tolik, že na mě oblečení spíše viselo než že by mi sedělo. I mé okolí si o mě v tu dobu začalo dělat starosti. Já v tom samozřejmě žádný problém neviděla. Naštěstí mi ale zavčasu došlo, že jestli jednou budu chtít být maminkou, měla bych se o sebe začít lépe starat.

V soukromí mě přitahovali silní partneři, nejspíš jsem chtěla nasát trochu toho sebevědomí i pro sebe. Namísto toho jsem se však s nimi spíše ztrácela, protože jsem dělala vše proto, aby byli šťastní, abych pro ně byla ta dokonalá. Pro mě už pak jaksi nezbýval prostor. Ale to jsem neviděla. Úspěšně jsem se i vdala, ale jak jsem se krátce na to divila, že můj muž vůbec nebere v potaz mé názory. Pochopitelně. Nikdy jsem je přeci moc neprosazovala. Bohužel se tak dělo i v pro mě důležitých věcech.

A tak i mě, díky bohu, jednoho dne přetekl onen pověstný pohárek..

Emotivní rozvod mi pak přihrál do cesty jógu, která mi krom fyzického cvičení přinášela i mír a klid do rozbouřené duše. Chtěla jsem ji tedy prozkoumat blíže a udělala si instruktorský kurz Hatha jógy, později doplněný o lektorský kurz Jin jógy. Následovaly i další semináře, ve kterých jsem například nahlédla pod pokličku ajurvédy, orgánové jógy s vhledem do tradiční čínské medicíny a další.

Po svatbě jsem také vysadila antikoncepci, chtěla jsem se výhledově stát maminkou, ale  jaké bylo mé překvapení, že jsem s absencí a následnou nepravidelností cyklu zápolila další 2 roky. Směr mi opět ukázala jóga, tentokrát hormonální jóga podle Dinah Rodriguez, která probudila mé ženství. Náhle jsem cítila, že je vše jak má být a že o sobě nemusím pochybovat, byla jsem si jistá, že mé tělo bude schopno dát život, což se o několik let později také stalo. A když jsem otěhotněla bylo pro mě logické projít si seminářem Jógy pro těhotné, ze kterého jsem mohla bezpečně čerpat.

A ani tím má jógová cesta neskončila. S přibývajícími léty a nevyspáním, které mnohé maminky dobře znají, jsem začala pociťovat a hlavně i vidět únavu a vrásky na své pleti. Jako zastánkyně přirozených řešení jsem zvolila v péči o pleť obličejovou jógu doplněnou o masáže. Tento koncept mě tak oslnil, že jsem si udělala lektorský kurz. Obličejová jóga je nejen skvělý estetický pomocník, ale i zábava a odměna po dlouhém dni. 

Jak jsem celkově začala více naslouchat svému tělu, zjistila jsem, že i jídlo je báječná věc. Nadchla jsem se pro zdravou stravu, přemýšlela jsem o tom co a kdy jím. Začala jsem vymýšlet zdravé alternativy jak dezertů a sladkostí, tak klasických jídel. Když jsem otěhotněla a následně kojila a učila jíst své dvě děti, začala mě zajímat i nutriční stránka věci a tak jsem se rozhodla udělat si kurz Nutričního poradce, který jsem následně doplňovala o související semináře, jako byly například o Mýtech ve výživě či o Výživě dětí a další. 

Vše do sebe krásně zapadlo

A proto bych s Vámi dnes ráda sdílela své zkušenosti a bylo by mi ctí podpořit Vás na Vaší cestě. Ráda bych Vám ukázala jak se skrze drobné změny aktivně podílet na svém zdraví jak fyzickém, tak psychickém. Jak být člověkem který je sám sobě přítelem a váží si toho kdo je a svého těla. Abyste o sebe uměli s láskou pečovat a nikdy na sebe nezapomínali.

Též Vám dám tipy z oblasti výživy, abyste se mohli těšit z dobrého jídla a neděsili se ho. Abyste se v dnešní době zahlcené módními stravovacími směry dobře zorientovali a zbytečně si neubližovali. Abyste si mohli plnými doušky užít krás, které život nabízí.

A pokud si na sebe najdete čas, ráda Vám ukážu jak si rozzářit a omladit obličej pomocí obličejové jógy. Společně vybereme cviky ušité na míru Vaší tváři a probereme péči vhodnou pro Vaši pleť. Vaše úsilí pak ještě odměníme masáží. 

Mé zkušenosti

Lektorský kurz Obličejové jógy
Instruktorský kurz Hatha jogy
Lektorský kurz Jin jogy
Workshopy Jóga pro těhotné, Cvičení po porodu a další
Kurz Nutriční poradce
Semináře Mýty ve výživě, Moderní výživa a další