Což takhle dát si detox drahoušku?

Pomalu se blíží čas, kdy na nás jarní kvítka vystrčí svá poupátka. Příroda se zazelená a pomalu se probere ze zimního spánku. Hřejivé paprsky jarního slunce laškovně pohladí naše pobledlé líce a z obrazovek na nás ze své skrýše vyskočí lákavá výzva „což takhle dát si detox drahoušku?“ Prostě krása! I vy budete jako noví! A nebo snad ne? Jak to doopravdy je s tím jarním detoxem? Potřebujeme ho? A pokud ano, tak který je ten nejlepší pro naše zdraví a kondici?

Po zimě, a po období vánoc a nového roku, má mnoho z nás pocit, že je třeba se trochu nastartovat a vykročit do toho rozkvetlého období čistí jako miminka. A kdo by v dnešní době odolal výzvě slibující zvýšení imunity a celkové odolnosti? Slibující pořádné vyčištění „zaneseného“ organismu. Přeci jen to cukroví bylo tááák dobré a řízeček od maminky jsem si prostě nemohla nechat ujít. O silvestrovských bublinkách ani nemluvím.. Specielně když se nabízí taková milá zkratka jako je pár dní plných nějaké dobré ovocné nebo zeleninové šťávy či jiných zdravých preparátů. Takový pěkný odpustek, za naše minulé hříchy.

Prozradím Vám malé detoxikační tajemství…

To tajemnství se ukrývá ve Vás. Vaše dokonalé tělo disponuje těmi nejdůmyslnějšími detoxikačními procesy. A ty pro Vás pracují 24 hodin denně, 365 dní v roce. Váš organismus Vás přirozeně zbavuje toxických a odpadních látek. A jak to přesně provádí? Skrze své orgány. Konkrétně skrze ledviny, játra, trávicí a lymfatický sytém, plíce a celou kůži. Když jim dopřejete detox ve smyslu, že je nebudete zbytečně zatěžovat toxickými látkami a prostředím, tak jim samozřejmě jen prospějete. A ještě lépe, když jim dopřejete regeneraci a vhodnou výživu. Žádný detox na bázi zázračných štáv, půstů či preparátů tedy není zapotřebí.  

Jistě, můžete namítat, že při detoxu, kterým jste si v minulosti prošli, jste příjemně zhubli a měli pocit lehkosti. I já si vyzkoušela nějaký ten detox. Napříkad půst, kdy jsem si dopřála celé jedno jablko denně a hlad zapíjela vodou. Pěkně jsem se vyprázdnila a především odvodnila, takže váha šla dolu úplně sama. Volné chvíle jsem trávila na toaletě a s dobrý pocitem jsem si to čištění užívala. A opravdu mi bylo lehko, dokonce tak lehko, že jsem rychle nebyla schopna normálně fungovat.

Až když jsem se začala více zajímat o vhodnou výživu, zjistila jsem, že takový detox může být pro náš organismus spíše zatěžující. Detox může narušit náš střevní mikrobiom a navíc, když si odpíráme vyváženou stravu, naše orgány nedostávají energii a potřebé látky (aminokyseliny) pro správné fungování naší imunity. A nebojte, zdravý jedinec je schopen se bez problémů vyrovnat s toxiny se kterými se denně setkáváme. Existují samozřejmě případy intoxikace látkami jako jsou těžké kovy, drogy, alkohol či léky, ale v takovém případě nejspíše budeme muset vyhledat lékaře.

Má výzva na závěr…

Jak vidno, žádnou zázračnou detoxikační kůru tedy na jaře netřeba. Několik paktických rad jak jednoduše podpořit svou imunitu najdete i v mém eBooku. Ale nyní k avizované výzvě – važte si svého úžasného těla a chovejte se k němu s patřičnou úctou a láskou. Rozmazlujte se vyváženou stravou, dopřejte si pohyb, pobyt v přírodě i dostatečný odpočinek. Obklopujte se těmi které máte rádi. A aby milovníci zkratek nepřišli zkrátka, pár detoxů bych Vám přeci jen doporučila. Praktikujte digitální detox, ten si dopřávejte kdykoliv můžete, dále Vás jistě obohatí detox od toxických lidí a také od zbytečného stresu. Uvidíte jak Vám pak bude lehko a krásně v každém ročním období.

S láskou,

Katka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *